top of page
  • Yazarın fotoğrafıalin tülin akgül

Zayıflamada Termal Etki: Radyo Frekans

Bugünkü yazımızda güzellik salonlarında vücut ve cilt bakımlarında sıkça kullanılan birçok derde deva radyofrekans uygulamalarının zayıflama üzerindeki etkisinden bahsetmek istedik.


Aslında radyo frekansını sadece zayıflama çözümü olarak ele almak haksızlık olur.Çünkü radyo frekans uygulamaları aynı zamanda vücudun gençleşmesini pürüzsüzlüğünü sağlayan etkili uygulamalardan bir tanesidir.


Peki radyo frekansı bunu nasıl yapıyor?

Vücudun sorunlu bölgelerine odaklanarak verilen frekans dalgaları vücuttaki suyun içinde bulunan iyonların hareket etmesini sağlar ve bunlar sürtünerek bir ısı ortaya çıkar. Bu ortaya çıkan ısının etkisiyle cilt dokusu 43 dereceye kadar hatta belirli bölgelerde 55 dereceye kadar ısınabilir.


Ortaya çıkan ısı sayesinde yağ dokularının zarları genişler, deforme olur ve patlayıp enerjiye dönüşmeye hazır olur.


Yani bu işlem sayesinde yağ zarları genişler ve doku içerisine daha fazla oksijen, sıvı girer. Yağ dokularında

sıvı ve oksijenin artması ise yağların erimesini sağlar. Radyo frekanslarının yarattığı bu termal etki özellikle vücudunuzda fazla ödem varsa oldukça işinize yarayabilir. Çünkü işleyiş şekli vücutta bulunan yağ dokuların yüksek oranda su tutmasından yararlanır yani ödem tutmuş dokunuza iyi gelir.


Vücudun pek çok bölgesi için uygulanabilen bu yöntem, ısı enerjisi ile birlikte termal bir etki meydana getiren ses dalgalarının vücutta yağ dokusunun ve kilonun bulunduğu bölgeye odaklanarak bölgesel incelme oluşmasını sağlar. Hatırlatmamız gereken bir şey varsa oda bu tür uygulamalar sonrasında ve öncesinde su tüketiminin fazla olması gerektiğidir. Su içmezseniz işlem optimum başarısına ulaşamaz.


Neden Mi?

Parçalanan yağlar lenf yoluyla atılır ve eğer dolaşımınız iyi değilse bu böbrekleri ve karaciğeri yorar.


Bol su içmek yağın atılmasını kolaylaştıracağı için vücudunuzu yormaz. Ve tabii ki sonrasında yapılacak 20 dk’lık yürüyüş ya da lenf drenaj işlemleri vücudun dolaşımını ve yağ atımını harekete geçirmesini sağlayacağı için işlemin etkisini artıracaktır.


Radyo frekans bölgesel incelme ve dirençli yağların parçalanmasını kolaylaştırdığı gibi yüzeysel olarak da termal etkinin fibroplastları çalıştırmasıyla cildi sıkılaştırır pürüzsüzleştirir ve lifting etkisi sağlar. Yani bacak içi kol altı gibi doku sarkıklığı olan bölgeler için toparlamaya çok yardımcı olur. Yağlanması fazla olanlar ve sarkıklığı olanlar yaptırabilirler.


Radyofrekans kimlere yapılmaz?

Hamile kadınlar, emziren anneler, ağır kan hastalığı olanlar veya tedavi görenler, cilt hastalığı olanlar bu yöntemden uzak durmalıdır.
Seanslar hakkında!


Haftada 2 olmak üzere Genel olarak 10-15 seans şeklinde yapılmaktadır. Bu kişiye ve hedeflenen sonuca göre değişebilir. Seans süreleri genel olarak 30 dakikadır.
24 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page