top of page
  • Tülin Kök

Geceleri Cilt Temizliğinin ÖnemiHer gece hatırlattığım #yüzünüyıka Neden önemli? Buyrun.

Tüm gün cildimiz çevre kirliliğine, sigara dumanına, toza egzoz dumanına maruz kalıyor!


Bir de makyaj yapmışsak cilt yüzeyinde kirlilik birikiyor...

Genel olarak hepimizin ihmal ettiği şey ya da üşendiğimiz yatmadan yüzümüzü yıkamak! Nasıl eve geldiğimizde sofraya oturmadan ellerimizi yıkıyorsak yatmadan da cildimizi temizlemek o kadar önemli, cilt sağlığı ve hijyeni için gerekli.


️Çünkü gece yattığımızda cilt kendi için çalışır yani kendi pisliğini dışarı atar gözenekler sayesinde cilt yüzeyinde ne varsa da cilt onu emer. Bir tür alışveriştir yaptığı. Eğer cilt yüzeyinde makyaj artığı fondoten-pudra-allık-renkli nemlendiriciler gibi, gece bu alışveriş sırasında cilt bir de bu artıklarla yüzeyi kaplayan yapışkan kirle uğraşır.


️Cilde mutlaka bir nemlendirici sürmenin faydasıda burada başlar bu alışveriş sırasında cilt yüzeyinde hücre için gerekli vitamin antioksidan varsa bu derine ulaşır ve cilt nefes alır kendi atığını salar ve yararlı enzimlerin cilt altına ulaşmasına imkan tanır. En çok merak edilen illa gece yatmadan mı ? Hayır! Eve geldiğiniz herhangi bir saat olur. İlla yatağa yatmadan hemen önce değil çünkü en üşenilen ve ihmal edilen zaman da odur.

️Kimse uyku mahmurluğunda cildini temizlemeyle uğraşmak uykusunun kaçmasına sebep olmak istemez. Eve geldiğiniz her hangi bir saat olur yemekten sonra dişlerini fırçalarken, film seyretmeye oturmadan ya da eve gelir gelmez ellerinizi yıkadığınızda ve tabiki hemen bir nemlendirici ile cildinizi rahatlatmanızda gerekmektedir…

Peki cildimizi temizlerken ne kullanmalıyız?

Cildimize uygun temizleme sütü, jeli veya köpüğü… Bunu mutlaka cildinizin tipine göre almanız çok önemli. Her ne kadar göz makyajınızı temizlemeyi pamuk yardımıyla yapsakta tüm cildimizi temizlerken bol su kullanmalıyız!


O yüzdendir ki her gece size bıkmadan yüzünüzü yıkamayı hatırlatıyorum :)

32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page