top of page
  • Yazarın fotoğrafıalin tülin akgül

Ems: Elektrik Akımı ile Zayıflama

İşte en eskilerden günümüze kadar gelen uygulamalardan bir tanesi EMS yani Electro Muscle Stimulation’dır. Türkçe karşılığı ise elektriksel kas uyarımıdır. Eskilerden bilenler bilir, pasif jimnastik olarak da bilinen bu uygulama oturduğunuz yerden kas çalıştıran, 100 mekik çekmişçesine etki veren ve kasları uyaran bir uygulamadır. Oldukça da kas ağrısı yapar..


EMS nasıl zayıflatıyor dersek?

Aslında tam olarak zayıflatmıyor daha çok vücudunuzu sıkılaştırıyor. Sıkılaşıp toparlayan kaslar sizi daha fit göstererek bir beden incelmenizi sağlıyor.


Diyet yaparken beraberinden hareketinizi çoğaltırsanız otomatik olarak kas çalışırken ihtiyacı olan enerjiyi çalışan kas gruplarının üzerindeki yağdan yakar ve size incelme sağlar. Yani kas kütlesi arttıkça vücudunuz daha fazla enerji yakar ve zayıflamış olursunuz.


EMS'nin amacı nedir?

Elektriksel kas uyarımın kullanılma amacı kasların daha hızlı etkileşime geçmesini sağlamaktır. Fiziksel olarak yapılacak antrenmanlar yerine elektriksel kas uyarımı uygulanan kasın daha hızlı ve daha kuvvetli bir geri dönüş yaptığı bir gerçektir.


- Gelin kabul görmüş etkilere ve kullanılan alanlarına bir göz atalım.


  • Elektrik verilme işlemi spor yapan veya kendini geliştirmeye çalışan insanlarda zaman tasarrufu içinde kullanılmaktadır. Saatlerce yapılacak antrenmanların yerine 15-20 dakikalık EMS antrenmanı aynı etkiyi yaratmaktadır. Yani Karın kaslarınızın baklava dilimi gibi gözükmesi için saatlerce spor yapmak yerine EMS yi kullanmak daha akıllıca olur.

  • Elektrik sinyallerinin vücuda bir zararı bulunmamaktadır.

  • Kas gücünü tamamen kaybetmiş insanlara da fizik tedaviyle veya fizik tedaviden sonra uygulanabilen bir yöntemdir. Bunu doktorlarda önermektedir.Seanslar hakkında!


Uygulanacak bölgeye ve ihtiyacınıza göre seanslar belirlenebilir. Bir kuralı olamamakla beraber gün aşırı uygulanabilir ama spor gibi seanslar arası çok uzun olmamalıdır. Her uygulamada olduğu gibi burada da hedeflenen sonuçlar sizin çabanıza bağlıdır. Diyet ve hareket etmediğinizde yapılan uygulamaların kalıcılığı ve etkisi uzun sürmeyecektir!21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page